CENÍK FOCENÍ SVATBY

Vaše svatební fotografie, vaše vzpomínky

Jedním z nejdůležitějších dní v našem životě je svatba. Je to také den, který toužíme mít zaznamenaný na profesionálních fotografiích, které nám ho budou navždy připomínat. Uvědomuji si, že každý z nás je jedinečný a každý z nás má různá přání a různé požadavky na situace zachycené na svatebních fotografiích i jejich výsledné množství. Svatba se tak liší pár od páru. Připravil jsem proto tři cenové balíčky. V přehledné tabulce najdete, jaké služby v nich můžete ode mě očekávat, a tak se můžete snadno rozhodnout, co právě vám bude nejvíce vyhovovat. Už nyní se těším na příjemnou spolupráci.

SLUŽBA

BALÍČEK 1

BALÍČEK 2

BALÍČEK 3

 Předsvatební focení  X  X ANO na vyžádání jako bonus zdarma
Focení ranních příprav  X  X ANO
Focení svatebního obřadu ANO ANO ANO
Focení skupinových fotek ANO ANO ANO
Focení novomanželů  X ANO ANO
Focení hostiny  X  ANO ANO
Focení svatebního tance  X  ANO ANO
Focení svatebních tradic  X  ANO ANO
Počet fotografií v el. podobě min. 80 ks min. 200 ks min. 300 ks
Jak dlouho je fotograf na svatbě  až 3 h  až 6h  až 10h
Základní retuš a barevné korekce ANO ANO ANO
Svatební fotokniha zdarma  X X ANO
Svatební webová galerie ANO ANO ANO
Fotografie v plném rozlišení na DVD nebo USB flash ANO ANO ANO
Doprava zdarma na místo focení ANO ANO ANO
Lhůta dodání 1 týden 2 týdny 3 týdny
Možnost objednání balíčku Od října do května Celý rok Celý rok
Cena balíčku 4.900,- 9.900,- 11.900,-

Termín svatebního focení je závazně rezervován po uhrazení zálohy ve výši 3.000 Kč. Zbytek honoráře je splatný při předání hotové zakázky.

 

Objednejte zde

 

NEZAPOMEŇTE SE SEZNÁMIT S OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI

Otázky a odpovědi

Jakou fotoknihu dostanu?

Fotokniha je vedle webové galerie další jedinečná možnost, jak uchovat vzpomínky na vaší svatbu v co nejlepší formě. Ve fotoknize formátu 15 x 11 najdete 26 listů s těmi nejkrásnějšími fotkami, které během svatebního dne pořídíme. Tuto fotoknihu v balíčku 2 a 3 dostanete zdarma a už dva týdny po vaší svatbě se sní budete moci pochlubit rodině i přátelům. Budete mít v ruce v praktickém formátu ty vaše nejkrásnější svatební snímky. Navíc obdržíte DVD s fotkami v plném rozlišení a snímky budete moci ukazovat i přes webovou galerii, kterou získáte také zdarma.

fotograf-praha-300

Co je webová galerie?

Webová galerie je úžasná věc v případě, kdy chcete rychle ukázat své svatební fotografie rodině, přátelům a kolegům. Stačí poslat odkaz emailem. Zde si můžete prohlédnout jak taková galerie vypadá: Galerie Markéty a Tomáše, Galerie Jany a Jaroslava

Co znamenají jednotlivé fáze focení svatby?

Svatební den má nejen pro svatebčany, ale mnohdy i pro rodiče několik etap. Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o počáteční nervozitu s pocitem na omdlení, následně vrcholné vypětí, úleva a jako poslední přichází pocit radosti a štěstí. A toto všechno se snažím jako svatební fotograf zachytit.

Focení příprav na svatební obřad

Pokud chcete zachytit celkový zážitek z vašeho svatebního dne, tak vřele doporučuji tuto fázi focení nevynechávat. Obvykle se jedná o autentické snímky, nestylizované, často focené v domácím prostředí. A právě tyto fotografie mají tu silnou schopnost povyprávět váš svatební příběh od úplného začátku.

svatební přípravy IMG_0949praha-svatebni-fotografie-7

Focení svatebního obřadu

Toto je nejdůležitější část vašeho svatebního dne, svatební obřad. Chvíle, kdy se sejdou všichni svatebčané, a kdy si před svědky a celou rodinou, přáteli a známými, řeknete ono sváteční „ANO“. V této etapě je práce pro fotografa nejtěžší. Vždy se snažím být téměř neviditelný, ale současně všude přítomný a mohl tak zachytit ty nejvzácnější snímky z celé svatby.

P1010369  svatebni-fotograf-praha-27

Svatební obřad

Focení skupinového fota svatebčanů

Skupinové fotografie jsou velmi oblíbené a jsou tak často jedinou možností, jak dostat celou rodinu na jednu fotografii. Tento snímek pak bývá mnohdy jedinou vzpomínkou na rodiče, babičku nebo děti když byly malé. Proto foťte a nechte se fotit.

fotograf-svatba-3

Focení novomanželů

Je evergreen mezi novomanželi a není se co divit. Je to nejlepší čas, kdy zachytit pocity štěstí, radosti a souznění duší nově oddaného páru. Někdo vyžaduji decentní fotografie, některé dvojce naopak srší vtipem a vznikají tak vtipné snímky. Focení novomanželů obvykle trvá 60 až 90 minut, někdy i více.

Profesionální svatební fotografsvatebni-fotograf-praha-100

fotograf-svatba-praha-6svatebni-fotograf-praha-83

Focení svatební hostiny

Svatební hostina je nedílnou součástí vašeho velkého dne. V podstatě tvoří jakýsi předěl mezi oficiální a zábavnou částí svatby. Mezi svatebčany je velmi oblíbené a v podstatě i povinné vzájemné „krmení“ nevěsty a ženicha a krájení svatebního dortu. Na tyto okamžiky budete určitě rádi vzpomínat a fotografie vám je připomenou.

Svatební hostina

Krájení svatebního doru

Svatební dort

Focení prvního svatebního tance

Ano, svatební tanec je chvíle, kdy snad bez rozdílu všechny maminky a babičky pláčou. Pokud si chcete zachovat vzpomínky na tyto okamžiky, tak chtějte fotografie i z toho neopakovatelného momentu vašeho života.

Svatební tanec

Svatební tanec

Proč je lhůta dodání svatebních fotografií až 2 týdny?

Během jednoho svatebního dne obvykle nafotím zhruba 1000 až 2000 fotografií, někdy i více. Takové množství fotografií poté pečlivě procházím a vybírám ty nejlepší, u kterých pak následně provádím barevnou korekci. A proč tolik fotek? Ten správný okamžik, výraz ve tváři, podání ruky nebo pusa od maminky, tak to jsou právě momentky, které nelze stylizovat a je potřeba jednat velmi rychle. Proto je potřeba mít fotoaparát neustále na oku a často i udělat sekvenci několika snímků, ze kterých se vybere ten pravý a jedinečný.

Délka focení

Po tuto dobu budu s vámi trávit veškerý čas a budu tak trochu vaším stínem. Fotit vás budu jak zblízka, tak ale i zpovzdálí, že ani o mě nebudete vědět.

Co znamená, že dostanu fotografie v plném rozlišení na DVD?

V podstatě se jedná o obdobu vyvolaného filmu, ze kterého jste si mohli kdykoliv nechat udělat další kopie. Možná, že někteří ještě pamatujete. V dnešní digitální době nahradila film elektronická média ve formě DVD, flash pamětí apod. Na DVD dostanete vaše fotografie v plném rozlišení, tzn. v největší možné kvalitě, ze které jdou dělat fotografie i velkých rozměrů, například 30 x 40 cm.

Je potřeba základní retuš a barevná korekce fotek?

Korekce barev je nedílnou součástí produkce fotografie. Při korekci se nejčastěji upravuje jas, kontrast, správné vyvážení bílé. Nejlepším fotoaparátem je oko, které samo reguluje množství světla, provádí korekce barev apod. Bohužel ani ten nejlepší fotoaparát zdaleka nedosahuje kvalit lidského oka. Proto je potřeba provádět barevnou korekci. Možná jste si sami všimli, že po návratu z dovolené nejsou vaše fotky tak úžasné jaké bylo počasí, na které si vzpomínáte.

 

Objednejte zde