NEJLEPŠÍ MÍSTA PRO SVATEBNÍ FOCENÍ V PRAZE

Svatební fotografie, jsou vzpomínkou na celý život. O jejich atmosféře z velké části rozhoduje lokace, ve které svatební fotky vzniknou. Pokud máte svatbu v Praze, máte z poloviny vyhráno. Naše hlavní město je natolik překrásné, že míst a lokalit, kde nafotit svatební album je mnoho.

Některá místa, je vhodné navštívit brzy ráno, abychom se vyhnuli davům turistů. Na jiných místech můžeme fotit prakticky kdykoliv. A jsou místa, kde se za svatební focení vybírá poplatek. Pojďme si tedy některá místa ukázat.

 

KARLŮV MOST

Karlův most je jedno z nejnavštěvovanějších míst Prahy. Denně po něm projdou desítky tisíc turistů. Jediná část dne, kdy na něm pořídit svatební fotografie s neopakovatelnou atmosférou je brzy ráno, nejlépe při svítání. To může být podle ročního období klidně i v 5 hodin ráno. S jistotou ale mohu říci, že na mostě tou dobou potkáme pár fotografů a občas nějakého turistu vracejícího se z nočního tahu.

KARLŮV-MOST

STARÉ MĚSTO

Staré město je poměrně velká lokalita, která nabízí překrásná, romantická a tajemná zákoutí starých uliček. Nechybí zde ani podloubí, kamenné stěny kostelů, skleněné výlohy luxusních obchodů, zahrádky a podobě. I zde, ve Starém městě pražském platí, to co u Karlova mostu. Nejkrásnější svatební fotky zde lze pořídit brzy ráno, kdy je město prakticky liduprázdné.

STARÉ-MĚSTO

NÁBŘEŽÍ

Řeka Vlatava, která protéká centrem města nabízí také řadu míst, kde lze pořídit krásné svatební fotografie. Kromě vodní hladiny, mohou být na svatebních fotkách jako kulisa také překrásné bílé labutě, v pozadí slavné pražské památky a podobně. Na nábřeží je možné se vypravit fotit prakticky kdykoliv v průběhu dne. Ovšem nejkrásnější svatební fotky vznikají při svítání nebo při západu slunce.

NÁBŘEŽÍ-1

PARK NA LETNÉ

Letná je poměrně velké území, ze kterého se otevírají krásné pohledy na historické centrum Prahy. Jedno z nejkrásnějších míst je u Hanavského pavilonu. Odsud se nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na město, řeku Vltavu a její mosty. Toto místo už sice také objevili turisté, ale rozhodně jich tu není tolik, jako v centru. Přeci jen je nutné sem vyjít pěšky do kopce, nebo jet tramvají a kousek dojít, případně přijet téměř k místu samotnému autem.

LETNÁ-1

VALDŠTEJNSKÁ ZAHRADA

Valdštejnská zahrada je překrásné místo. Tento park nabízí mnoho možnosti pro svatební nebo předsvatební a zásnubní focení. Jsou zde zelené i kvetoucí stromy, vysoké živé ploty, lavičky, obrubníky, schodiště, také jezírko a několik fontán. Možností pro pořízení fotografií je ve Valdštejnské zahradě mnoho. Má jednu velkou výhodu a jednu nevýhodu. Výhodou je, že je přístupná zdarma, nevýhodou je pak vysoký počet turistů. Snad všichni průvodci sem vodí početné skupiny turistů.

VALDŠTEJNSKÁ-ZAHRADA

ZAHRADY PRAŽSKÉHO HRADU

Zahrady pod Pražským hradem jsou opravdu unikátním místem pro svatební focení. Jedná se o kaskádovitě zahrady postavené ve svahu přímo pod Hradem. Je to nesmírně klidné místo, kde můžete strávit hodiny a téměř nikdo vás tam nebude rušit. Jen občas nějaký jiný svatební pár nebo malé skupinky turistů, případně jednotlivců. Ale obecně lze říci, že to je jedno z nejklidnějších míst v srdci Prahy, kde se krásně fotí a svatební fotografie z tohoto místa mají jedinečnou atmosféru. Důvod, proč je zde tak málo lidí, je vstupné. Na osobu je to 100 Kč. Pro focení ve svatebních šatech zde vybírají poplatek 1000 Kč. Vzhledem k tomu, že svatební fotky jsou památkou na celý život, je tento poplatek značně zanedbatelný a za samotnou lokalitu pro focení to rozhodně stojí.

HRADNÍ-ZAHRADY-2

AREÁL PRAŽSKÉHO HRADU

Samotný areál Pražského hradu je také možné využít pro svatební focení. Zde ale doporučuji vyhnout se hlavním turistickým návštěvnickým hodinám. To znamená od 9 do 16 hodin. V té době je navíc vstup do areálu Hradu hlídaný bezpečnostními kontrolami. Po sedmnácté hodině se areál značně vyprázdní, takže na svatebních fotografiích nebudou překážet davy turistů. Navíc je v té době už zdarma přístupná i Zlatá ulička, do které se v návštěvních hodinách stojí dlouhé fronty a platí vstupné 200 Kč za osobu.

PRAŽSKÝ-HRAD

VRTBOVSKÁ ZAHRADA

Dalším z překrásných míst pro svatební focení je Vrtbovská zahrada na Malé Straně. Ačkoliv je na přímé spojnici mezi Karlovým mostem a Pražským hradem, je většinou turistů opomíjená. Její vstup je totiž skrytý za dlouhým průjezdem do vnitrobloku. Jakmile do Vrtbovské zahrady vstoupíte, ocitnete se v barokním skvostu. Dokonale udržovaný park, krásné barokní sochy, majestátní schodiště, jezírka, kvetoucí záhony a úžasný výhled na Pražský hrad, kostel sv. Mikuláše a Staré město. Není se proto čemu divit, že si tuto zahradu pro svatební focení oblíbili hlavně Rusové a Asiati. Běžné vstupné je zde 80 Kč za osobu, za svatební focení je příplatek 600 Kč.

VRTBOVSKÁ-ZAHRADA

LORETA A NOVÝ SVĚT

Kousek od Pražského hradu jsou další dvě zajímavá místa. Jednak je to Loreta, která může být krásnou kulisou svatebních fotek a hned vedle lokalita zvaná Nový svět. Je to turisty dosud neobjevené místo, které nabízí klid pro svatební focení. Navíc je to místo s opravdovým geniem loci. Kdo jednou Nový svět navštíví, rád se tam vrací.

LORETA-1

STRAHOV A PETŘÍN

Na dalším vršku nad Prahou se tyčí Strahovský klášter a jeho zahrady a samozřejmě vrch Petřín s jeho dominantou Petřínskou rozhlednou. Celá oblast Petřína je zajímavá a nabízí další neopakovatelné pohledy a zákoutí, která svatebním fotografiím dodají atmosféru.

PETŘÍN-1

GRÉBOVKA (HAVLÍČKOVY SADY)

Když opustíme turisty exponované centrum, můžeme se vypravit na svatební focení i do Havlíčkových sadů na Praze 2. Jsou známé také pod názvem Grébovka. Je to místo, které nabízí opravdu obrovské množství zajímavých zákoutí, které lze pro svatební nebo rodinné focení využít. Jsou zde cestičky, stromy, keře, lavičky, schodiště, trávníky, fontány, ale hlavně Grotta. Je to umělá jeskyně s barokní výzdobou a fontánou se sochou Neptuna. Přímo v Grottě samotné se často odehrávají i svatební obřady.

GRÉBOVKA-1

BŘEVNOVSKÝ KLÁŠTER

Břevnovský klášter je úžasné místo. Je dost daleko od běžného turistického ruchu, proto není problém zde pořizovat svatební fotografie, v kterékoliv denní době. Navíc je to místo přístupné zdarma. Areál kláštera nabízí mnoho možností. Je tu velká zahrada, vysoké živé ploty, oranžerie s fontánou a samozřejmě i velký kostel. Výhodou je, že když při focení dostaneme žízeň, můžeme zaskočit do zdejšího pivovaru,  kde vaří vlastní zlatý mok.

BŘEVNOV1

VYŠEHRAD

Ve výčtu zajímavých lokalit pro svatební focení nesmíme vynechat ani Vyšehrad. Je to starobylé místo, ve kterém se psala naše historie. Opět se odsud otevírají překrásné pohledy na Prahu, která se tak stává úžasnou kulisou na svatebních fotografiích.

STŘELECKÝ-OSTROV

Z dalších lokalit mohu zmínit i focení v pražské botanické zahradě v Tróji, Střelecký ostrov, Žofín, staré Židovské město a Haštatská čtvrť, některé pražské mosty přes řeku Vltavu a podobně.