RASTAMAN MILAN – fotomontáž

Jednoho dne mi volala paní Věra, že prý má manžela, který by se chtěl nechat nafotit. Že ale to focení bude trochu speciální. Potřeboval by totiž udělat fotku, kde stojí polonahý na pláži v zapadajícím slunci. Prý má svalnatou postavu, ale nesmí mu být vidět do tváře. Jestli by to prý šlo?

Vzhledem k tomu, že v té době Česko svíral poměrně silný mráz, asi bychom tu letní atmosféru hledali těžko. Ale, když se chce, tak všechno jde. Domluvili jsme termín a šlo se fotit do ateliéru. Abych věděl, jakým směrem se má focení ubírat, potřebuji trochu vědět, co má být cílem takového focení. Milan mi prozradil, že dělá raggae hudbu a na svou tvorbu založil Youtube kanál. A právě na Youtube by potřeboval ten obrázek, jak je u moře v záplavě zapadajícího slunce.

Je jasné, že ani mořskou pláž, ani horké letní slunce u nás nemáme. Bylo potřeba to vyřešit trochou práce ve Photoshopu. Milana jsem si napózoval před plátnem a nasvítil jeho postavu tak, aby to vypadalo, že skutečně za zády má zapadající slunce. Požadavek, aby mu nebylo vidět do tváře jsme vyřešili velmi elegantně. Prostě jsme mu do tváře nahrnuli desítky copánků, co měl na hlavě. Jeho postavu jsem potom přenesl do obrazu, který vznikl celkem ze sedmi různých zdrojových fotek.

Jsem rád, že byl s výsledkem spokojený a držím mu palce, aby mu hudba přinášela spoustu radosti.

Chcete také portrétní fotky? Stačí, když mi napíšete na info@jirkasvobodafotograf.cz