VĚŠTÍRNA

VĚŠTÍRNA

Představte si, že jdete po úzkém starém schodišti a stoupáte schod za schodem. Některý z nich občas zavrže až se nakonec dostanete k tmavým dveřím. Chvíli přemýšlíte, jestli máte vstoupit, protože za nimi se nachází věštírna. Copak asi řeknou karty nebo ukáže křišťálová koule?

Takhle nějak by mohl začínat tajemný příběh, ale skutečnost je prostší. Moje klientka Míša se už dlouho věnuje výkladu karet a lidé, kteří si u ní nechali poodhalit roušku tajemství své budoucnosti se shodují, že hodně věcí se skutečně vyplnilo. A zatímco dosud Míša karty vykládala jen kamarádkám a jejím známým, nyní se chystá tomu věnovat naplno. Připravuje webové stránky a poprosila mě, abychom na ně nafotili nějaké snímky.

Ateliér se tedy na nějakou dobu proměnil ve věštírnu se spoustou nezbytných rekvizit – svíčky, andělé, staré knihy, kyvadlo, kříšťálová koule a samozřejmě několik druhů výkladových karet. Nafotili jsme sérii věšteckých portrétů a také celou řadu ilustračních obrázků. A některé z nich si můžete tady prohlédnout.

Toužíte znát svou budoucnost?

A chcete třeba jen nafotit portréty? Pak mi napište na info@jirkasvobodafotograf.cz