ANDĚLSKÁ KATKA – fotomontáž

Oslovila mě krásná Katka, že prý už dlouho má jeden sen. Moc ráda by měla fotku, na které by byla ztvárněná jako anděl. Prý ale na focení nepřijde hned, protože si nejprve musí sehnat vhodné šaty. Uběhlo pár týdnů a Katka se ozvala znovu, že už je na focení připravená. Domluvili jsme termín a fotili jsme. Fotili jsme na čisté šedé pozadí, abych potom mohl vytvořit fotomontáž. Vznikla série snímků v několika pozicích a já měl pořád pocit, jakoby tomu něco chybělo. Říkám, že tady mám velkou křišťálovou kouli, kterou používám někdy na focení, jestli by jí nechtěla do ruky. Doslova zajásala, že to by moc ráda. A tak jsme pokračovali ve focení.

Když bylo hotovo, tak se Katky ptám, jestli má představu, jak by ta andělská fotomontáž měla vypadat. Prý hlavně velká křídla, ale jinak to nechá na mě. Nastínil jsem jí několik představ, ze kterých jsem vycházel už při samotném focení. Jednou z nich byl anděl stojící na skalním útesu. A tu jsem vytvořil. Jen pro zajímavost, finální snímek je složený z 8 různých obrázků (Katka, křídla, skalní útes, hory pod chámem vpravo, hory v pozadí, obloha a 2 thajské chrámy)

Chcete taky něco podobného? Nebo chcete jen nafotit portréty nebo rodinu?

Stačí, když mi napíšete na info@jirkasvobodafotograf.cz

 

REFERENCE:

Jiříku… Chci Ti říci: „Velké DÍKY!“ To, co jsi vytvořil pro mě moc znamená. Nemusela jsem, dá se říci, nic říkat a Ty jsi věděl…. Proč Anděl? Protože andělé jsou součástí mého/našich životů a já je prostě miluji a oni nás…. Kdybychom se na Zemi dívali andělskýma očima, byl by svět plný Lásky, něhy a pochopení. Jsem šťastná, že jsem svěřila svůj sen o zhmotnění andílka právě Tobě.
Jsem vděčná za to, že jsem Tě mohla poznat. Jsi úžasný člověk, kamarád, kolega, ale teď především FOTOGRAF s tím největším !!!!F!!!! A neuvěřitelně velkým srdcem plným kouzel a nadpozemské fantazie…. Zkrátka jsem z výsledku NAPROSTO NADŠENA, protože to je doslova ANDĚLSKÁ PRÁCE! Katka

andělská katka Collage